İşte Kütahya İle Afyon Arasında Fark

2 komşu il Kütahya ve Afyonkarahisar’da yaşanan 2 ayrı üzücü olay, bir gerçeği de gözler önüne serdi.Afyonkarhisar’da 13 berber trafik kazasında, Kütahya’da da 1 lise öğrencisi sel felaketi sonrası elektrik akımına kapılarak hayatlarını...

İşte Kütahya İle Afyon Arasında Fark
2 komşu il Kütahya ve Afyonkarahisar’da yaşanan 2 ayrı üzücü olay, bir gerçeği de gözler önüne serdi.
Afyonkarhisar’da 13 berber trafik kazasında, Kütahya’da da 1 lise öğrencisi sel felaketi sonrası elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybettiler.
Afyon’da, kaza sonrası Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu ve şehrin yöneticileri tüm programlarını iptal ederek acılı ailelerinin yanında yer aldılar. Bakan Eroğlu başta olmak üzere, kazada hayatını kaybeden ve yaralananların ailelerine tek tek ziyaret ederek, acılarını paylaştılar.
Kütahyalı Resul Pekuslu’nun sel sonrası elektrik kaçağından hayatını kaybetmesi adeta kenti sarstı. Pekuslu’nun bir gün sonraki cenazesine başta okul arkadaşları olmak üzere çok sayıda yakını katıldı.Kütahyalı yöneticilerin, başta acılı aile olmak üzere yakınlarıyla hiç bir temas kurmadığı öğrenildi. Acıların paylaşılmasında ’ne yazık ki’ Afyonkarahisar’daki tablo Kütahya’da yaşanmadı.
Bu durum, 2 şehrin yöneticilerinin anlayış farkındalığını ortaya koydu.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327