İYİ Parti Bursa'da şok istifa!

İtifak pazarlığında şok istifa! MHP'nin en aktif ilçe başkanlarından birsi iken, MHP Genel Başkanlığına adaylığını koyan Meral Akşener ile hareket eden, sonra da MHP çatısı altından istifasını vererek, Akşener Hareketi içinde yer alan İYİ Parti Yıldırım kurucu ilçe başkanı ve İYİ Parti Yıldırım Belediye Başkanı Aday Adayı Erkan Subaşı partisinden istifa ederek, kendisi ile birlikte yürüyen arkadaşlarından helallik istedi.

İYİ Parti Bursa'da şok istifa!

Subaşı istifasını; "Türk Milliyetçiliği ve ülkücü fikriyatın iktidara taşınacağı umutları ile kuruluşunda yer aldığım,kurucu Yıldırım İlçe başkanı olarak arkadaşlarımla birlikte hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığım ve ideallerimizin gerçekleşmesi için gece gündüz çalıştığımız ,Milliyetçi söylemlerin en üst perdeden dillendirilmesine rağmen, uygulamada tam tersi birlikteliklerin içerisinde yer alan İYİ Parti Üst kurul delegeliği ve parti üyeliğinden istifa ediyorum. Kıymetli dava arkadaşlarım; Ağabeylerim,ablalarım kardeşlerim... Bu yola bizimle birlikte baş koymuş,bu dava uğruna gecesini gündüzüne katmış maddi manevi desteğini esirgememiş olan tüm cesur yürekler; Çıktığımız bu kutlu yolda, şanlı mazimizden güç alıp, cesur yüreklerle neler başaracağımızı ispatlamak için çeşitli çalışmalar yürüttük. İyi Partinin kurulum aşamasından bu güne gece-gündüz demeden,yılmadan,yorulmadan başarmak için çalışan:ilçe yöneticilerimiz,gençlik kollarımız,üyelerimiz ve yediden yetmişe bizimle birlikte olan tüm vatandaşlarımız her birinizin emeğine sağlık, bu vesile ile de her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Görevimi ifa ederken hatam olmuşsa affınıza sığınıyor; kırdığım,üzdüğüm biri var ise de özür diliyorum. Tavrımın nefsi olmadığını herkesin bilmesini özellikle istirham ediyorum. Ülkücü olarak yaşadım ve yine ülkücü olarak Allah'ın izniyle yaşamaya devam edeceğim. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımla arz ederim.Eğer var ise benden yana herkese hakkım helaldir, sizlerde bana haklarınızı helal ediniz. Allah'a emanet olun. Var olun..." cümleleri ile duyurdu.

İstifanın perde arkasında CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifakın, İYİ Parti cephesinde yer alan ülkücü kanatta duyulan endişenin yarattığı toplumsal mahalle baskısı olarak ifade ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327