İzmir Kışın Termal İle Turist Çekiyor

İzmir, kış aylarında da başta Avrupa ülke vatandaşlarının akınına uğrarken, Balçova Termal Otel’de şifa bulmaya gelen turistler sağlıklı bir şekilde evlerine dönüyor.Ege’nin incisi İzmir yaz aylarında denizi, tarihi ve turistlik...

İzmir Kışın Termal İle Turist Çekiyor
İzmir, kış aylarında da başta Avrupa ülke vatandaşlarının akınına uğrarken, Balçova Termal Otel’de şifa bulmaya gelen turistler sağlıklı bir şekilde evlerine dönüyor.
Ege’nin incisi İzmir yaz aylarında denizi, tarihi ve turistlik yerleri ile dünyanın birçok yerinden yabancı turistlere ev sahipliği yaparken, kış aylarında ise termal turizmi ile yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Ege Bölgesi’nde Türkiye’nin en zengin termal kaynakları bulunurken İzmir’de bulunan Balçova Termal Otel, adeta yaşlanan Avrupa’nın tedavi merkezi haline geldi. 2014 sağlık turizmi kapsamında Balçova Termal Otel, çoğunluğu Avrupa ülkeleri Norveç, Belçika, İsveç, Almanya, Danimarka, Fransa olmak üzere 20 ayrı ülkeden turist akınına uğradı. Kış aylarında 15 ila 30 gün arası uzun süreli tedavi alan yabacı turistler, termal fizik tedavi, rehabilitasyon tedavileri, spa ve wellness hizmetlerini alarak evlerine sağlıklı bir şekilde dönüyor. Kaplıca ve Kür Merkezi yetişmiş uzman ekibi, hijyeni, mimari yapısı, doğayla iç içe olan yerleşimi ve tedavi kapasitesi bakımından uluslararası standartları sağlayan Türkiye’nin en büyük Termal Otel ve Tedavi Merkezi olan Balçova Termal Otel’de şifa bulanların sayısı yerli ve yabancı turistlerle birlikte 50 bin kişiye ulaşıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327