İzmir’de ‘akdeniz Rüzgarı’ Esecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu’nda Akdeniz’in seçkin isimlerini ağırlayacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir...

İzmir’de ‘akdeniz Rüzgarı’ Esecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, 27-28 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu’nda Akdeniz’in seçkin isimlerini ağırlayacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, Akdeniz ülkelerinin tarihi, kültürel ve siyasi birikimlerinin masaya yatırılacağı uluslararası bir sempozyum düzenleyecek. 27-28 Kasım 2014 tarihlerinde Kültürpark İzmir Sanat Konferans Salonu’nda gerçekleşecek Uluslararası Akdeniz Tarihi, Kültürü ve Siyaseti Sempozyumu, konusunda uzman tarihçiler, yazarlar, kültür yöneticileri ve diplomatlar ile akademisyenleri buluşturacak. Tarihsel bir perspektif içinde düzenlenecek "Çoğulluğu ve Farklılığı İçeren Bir Birlik Özlemi" başlıklı sempozyumda katılımcılar, ekonomi, ticaret, tarım, sanayi ve kültür alanında geçmişi değerlendirerek, Akdeniz’in geleceğinde, siyaset, diplomasi ve demokrasinin rol ve işlevleri konularındaki bildirileri sunulacak. Uluslararası sempozyumda "Akdeniz’de Kent, Birey, Toplum", "Akdeniz’de İktisadi ve Toplumsal Dönüşümler", "Akdeniz Kültür Havzası", "Akdeniz’deki Siyasal ve Diplomatik Gelişmeler", "Geleceğin Akdeniz’i ve İzmir" gibi başlıklar tartışılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327