İzmitliler Bisikleti Sevdi

İzmit’te bisiklete olan ilgi her geçen gün artıyor.İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği “Bisiklet Kenti İzmit” projesi sayesinde binlerce İzmitli bisiklet kullanmaya başladı. Bisiklet kullanımının her geçen...

İzmitliler Bisikleti Sevdi
İzmit’te bisiklete olan ilgi her geçen gün artıyor.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği “Bisiklet Kenti İzmit” projesi sayesinde binlerce İzmitli bisiklet kullanmaya başladı. Bisiklet kullanımının her geçen gün arttığı kentte İzmit Belediyesi de bisiklet duraklarının sayısını arttırıyor. İzmit Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kentin 41 ayrı noktasına 130 adet bisiklet durağı yapıldı.
İşe ve alışverişe bisikletle giden İzmitliler, bisikletlerini gönül rahatlığı içinde bu duraklara bırakabiliyorlar. Aynı anda 910 adet bisikletin yapılan duraklara park edebildiğini söyleyen yetkililer,”Okul bahçeleri, cami önleri, alışveriş merkezleri, iş merkezleri önlerindeki duraklar büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar, bisikletlerini bu duraklara bırakıp işlerini hallettikten sonra tekrar buralardan alabiliyorlar. Gelen talepler doğrultusunda bisiklet park yerlerinin sayısını arttırıyoruz” açıklamalarını yaptılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327