Kadışehri İlçesinde Gençlere Yönelik Proje

Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde faaliyetini yürüten ’Genç Gelişim Derneği’ adına Kaymakamlık Proje Ofisi tarafından hazırlanıp, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilen ’Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım’...

Kadışehri İlçesinde Gençlere Yönelik Proje
Yozgat’ın Kadışehri ilçesinde faaliyetini yürüten ’Genç Gelişim Derneği’ adına Kaymakamlık Proje Ofisi tarafından hazırlanıp, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilen ’Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım’ Projesi ile ilgili uygulama çalışmalarına başlandı.
Proje kapsamında Kadışehri ilçesindeki okullardan seçilen akademik başarısı yüksek 25’i ortaokul, 25’i de lise olmak üzere toplam 50 öğrenciye ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler veriliyor. Hızlı okuma, motivasyon artırımı, başarıyı artırmanın yolları, ergenlik psikolojisi, iletişim, mesleki yönelim ve testlerinin uygulanması, diksiyon eğitimleri alan öğrencilere, ayrıca sunulan eğitimlerin pekiştirilmesi ve içselleştirilmesi için özel bir gezi düzenlenerek, öğrencilerin sosyal hayata adaptasyonu amaçlanıyor. Eğitim çalışmalarına devam eden öğrenciler, daha sonra projede yer alan diğer uygulamalara da katılarak, başarılarını artırıp, hayata daha iyi hazırlanma yöntemlerini geliştirecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327