banner333

Kahta Devlet Hastanesi’nde “gebe Bilgilendirme Sınıfı” Açıldı

Kahta Devlet Hastanesi’nde, bilinçli doğum ve anne-bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” kuruldu.Kahta Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Gebe Bilgilendirme Sınıfı tarafından gebeler için düzenli olarak eğitim...

Kahta Devlet Hastanesi’nde “gebe Bilgilendirme Sınıfı” Açıldı
Kahta Devlet Hastanesi’nde, bilinçli doğum ve anne-bebek ölümlerinin önlenmesi amacıyla “Gebe Bilgilendirme Sınıfı” kuruldu.
Kahta Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Gebe Bilgilendirme Sınıfı tarafından gebeler için düzenli olarak eğitim takvimleri hazırlanacak ve görevli sağlık personeli tarafından bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti sunacağı belirtildi
Konuyla ilgili olarak bilgi veren Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İlyas Öner, “Gebe Bilgilendirme Sınıfı’nın oluşturulmasındaki amacımız bilinçli doğum yapılmasını sağlamaktır. Doğuma bilinçli hazırlanmış hasta hem müdahalenin niye yapıldığını bilecek, hem de doğum ekibine yardımcı olacaktır. Bu sayede anne ve bebek ölümlerinin önlenmesine önemli katkılar sunulacaktır” dedi.
Öner, “Eğitimler, birinci oturumda, “Gebelik Süreci”, ikinci oturumda “Doğum Süreci ve Doğum Ağrısıyla Baş Etme” üçüncü oturumda “Doğum Sonu Dönem ve Yeni Doğan Bakımı” olmak üzere toplam 3 oturumdan oluşmakta olup, eğitimi tamamlanan gebelerimize bilgilendirme broşürleri ile birlikte Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından düzenlenen eğitime katılım belgesi vereceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327