Karaisalı’da "su Kabağı, Süs Kabağı" Projesi Başladı

Adana’nın Karaisalı ilçesinde "Su Kabağı, Süs Kabağı" projesi 10 kadın çiftçi ile başladı.Karaisalı’nın Durak ve Bucak mahallelerinde “Su Kabağı, Süs Kabağı" projesinde aktif görev alan çiftçi kadınlar ve vatandaşlara projenin...

Karaisalı’da
Adana’nın Karaisalı ilçesinde "Su Kabağı, Süs Kabağı" projesi 10 kadın çiftçi ile başladı.
Karaisalı’nın Durak ve Bucak mahallelerinde “Su Kabağı, Süs Kabağı" projesinde aktif görev alan çiftçi kadınlar ve vatandaşlara projenin işleyişi ve sürdürülebilirliğine yönelik toplantı yapıldı.
Kadın çiftçiler tarafından yürütülen projede, kadınların su kabağı yetiştiriciliği konusunda bilinçlendirerek, düzenlenecek el sanatları kursu ile beceri kazandırılıp kadınların gelir seviyelerinin yükseltilmesidir amaçlanıyor.
Aynı zamanda, Karaisalı ilçesinin tüm köylerine bu projeyi yayarak kadın çiftçilerin üretimde aktif rol alması ve refah düzeyinin yükseltilmesi hedefleniyor.
Toplantının sonunda ‘’Su Kabağı Süs Kabağı" projesi kapsamında ürünlerin yetiştirildiği bölgede, katılımcılara yetiştirilen süs kabakları ile ilgili Ziraat Mühendisi Senem Gök tarafından bilgi verildi.
Toplantıya Karaisalı Kaymakamı Mehmet Tunç, Karaisalı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Tunaz, Halk Eğitim Müdürü İmdat Karadeniz, Karaisalı Ziraat Odası Başkanı Mahmut Metin de katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327