Karaman Belediyesi 201 Temizlik İşçisini Sağlık Taramasından Geçirdi

Karaman Belediyesi, temizlik işçilerinde çalışan 201 işçiyi sağlık taramasından geçirdi.Sağlık taraması kapsamında işçilerin akciğer filmi, kan tahlili ve solunum testi yapılırken, tetanos ve Hepatit B aşıları da yapıldı.İşçilerin...

Karaman Belediyesi 201 Temizlik İşçisini Sağlık Taramasından Geçirdi
Karaman Belediyesi, temizlik işçilerinde çalışan 201 işçiyi sağlık taramasından geçirdi.
Sağlık taraması kapsamında işçilerin akciğer filmi, kan tahlili ve solunum testi yapılırken, tetanos ve Hepatit B aşıları da yapıldı.
İşçilerin sağlık taramasından geçirilmesiyle ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, işçilerin sağlığını çok önemsediklerini belirterek, “Yaz-kış demeden, yağmur-kar dinlemeden gece-gündüz Karaman’a en iyi şekilde hizmet edebilmek için büyük bir ekiple çalışıyoruz. Halkımız kadar bu hizmetlerimizi birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışanlarımızı da düşünüyoruz. İnsan sağlığı ihmale gelmez. Çalışanlarımızın sağlıklı olmaları ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sürdürmeleri bizim için çok önemli. 4857 Sayılı İş kanunun hükümleri gereğince işçilerimize sağlık taraması yapıyoruz. Bu uygulamamızla işçilerimizin sağlığını da kontrol ederek, daha iyi ve güvenli şekilde çalışmalarını sürdürmelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.
Belediye Polikliniğinde halkımıza yönelik yürütülen sağlık hizmetinin yanı sıra, her yıl personele yönelik tekrarlanan sağlık taraması uygulaması ile işçilerde oluşabilecek herhangi bir hastalığın erken teşhis edilmesi de sağlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327