Karesi’de İnteraktif Belediyecilik

Balıkesir’in Karesi Belediyesi, e-belediyecilik ile de vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.Vatandaşlar artık, evlerinden çıkmadan bilgisayar başında emlak ve çöp vergileri başta olmak üzere bütün belediyecilik işlemlerini www.karesi.bel.tr...

Karesi’de İnteraktif Belediyecilik
Balıkesir’in Karesi Belediyesi, e-belediyecilik ile de vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor.
Vatandaşlar artık, evlerinden çıkmadan bilgisayar başında emlak ve çöp vergileri başta olmak üzere bütün belediyecilik işlemlerini www.karesi.bel.tr adresinden yapabiliyor. Karesi Belediyesi, e-belediyecilik noktasında önemli adımlar attı. İlçedeki vatandaşlar artık evlerinden çıkmadan bilgisayar başında emlak ve çöp vergileri başta olmak üzere bütün belediyecilik işlemlerini www.karesi.bel.tr adresinden yapabilecek. 14 Temmuz’da aktif olarak hizmet vermeye başlayan kentli servisi ve çağrı merkezi ile vatandaşlarla birebir iletişim kuran Karesi Belediyesi, interaktif belediyecilik ile de vatandaşlara hizmet veriyor. Vatandaşlar, belediyeye ait tüm borçları 7 gün 24 saat sorgulayabilecek, kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödeme yapılabilecek.
E-belediye uygulamalarına Karesi Belediyesi’nin web sitesinden ulaşabileceğini belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Belediye olarak her noktada vatandaşlara birebir ulaşabiliyor, doğrudan ilişki kurabiliyoruz. Oluşturduğumuz e-belediyecilik uygulamaları ufkumuzun ve hedefimizin bir yansımasıdır. İnternet sitemizle birlikte birçok hizmetimizi de vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bunlardan en önemlisi online ödeme. Artık vatandaşlarımızın borç ödemek için belediyeye kadar gelmesine gerek kalmadı. Bilgisayar ile yerinden kalkmadan birkaç dakikada ödeme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Sıfırdan kurulan bir belediye olarak, emin adımlarla geleceğe yürüyen bir belediyeyiz. Geleceğe yürürken de, teknolojinin bütün imkanlarını en üst düzeyde kullanmak gerektiğinin farkındayız" açıklamasında bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327