Kars Millet Bahçesi Tamamlanıyor

Uzun yıllar Karslıların mesire yeri olarak kullandığı Millet Bahçesi, yeniden o eski günlerine dönüyor.Yıllarca atıl durumda bırakılan ve kimliği belirsiz kişilerin uğrak yeri olan Millet Bahçesi, Kars Belediye Başkanlığı’nca hayata...

Kars Millet Bahçesi Tamamlanıyor
Uzun yıllar Karslıların mesire yeri olarak kullandığı Millet Bahçesi, yeniden o eski günlerine dönüyor.
Yıllarca atıl durumda bırakılan ve kimliği belirsiz kişilerin uğrak yeri olan Millet Bahçesi, Kars Belediye Başkanlığı’nca hayata geçirilen ‘Kentsel Tasarım Projesi’ kamsamında yapımına geçen yıl başlanan Millet Bahçesi’nde çalışmalar tamalanıyor.
Millet Bahçesi’nde yapılan çalışmları yerinde gören ve incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “Burası halk arasında Millet Bahçesi olarak biliniyor. Geçen yıl buranın tadilatı başladı. Allah nasip ederse 10 güne kadar tamamlanacak ve Kars halkının hizmetine açılacak” dedi.
Karaçanta, “Burası bizim yıllardan beri özlemini çektiğimiz yer. Çünkü çocukluğumuzun, gençliğimizin, güzel günlerimizin geçtiği yerlerdir. Biz burada her Cuma günü aşlelerimizle birlikte, anne babalarımızla birlikte gelirdik, semaverler yakılırdı, sanatçılar olurdu. Muhteşem günlerimizin geçtiği yerlerdi. Uzun zamandan beri atıl bırakılmıştı. Öyle bir hal almıştı ki gündüz dahi bu bahçe içerisinde gezmek mümkün değildi. Geçmiş dönem belediyemizin çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın çalışmaları desteği ve bugün son haliyle bizim çalışmamızla Allah’ın izniyle 10 güne kadar burayı faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.
“ÇOCUKLAR UNUTULMADI”
Çeşitli hayvan figürlerinin yanı sıra Çizgi Film kahramanlarınında heykellerinin bulunduğu Millet Bahçesi’nde çocuklar unutulmadı. Şirinler, Pamuk Prenses ve bir çok çizgi film kahramanın heykelinin bulunduğu bahçede çocuk oyun alanları da yer alıyor.
Kars Çoban köpeğinden Nesrettin Hoca’nın heykelinin de yerini aldığı Millet Bahçesi’nde Anfi Tiyatro Salonu, Restorant, Kafetarya da bulunuyor.
Millet Bahçesi’ne gelecek vatandaşlar için kamelyalar, barbüküler de yapıldı.
Fitness gruplarıyla yürtüyüş parkurlarınında yapıldığı bahçenin yanından geçen Kars Çayı için proje hazırladıklarını ifade eden Başkan Karaçanta, Millet Bahçesi ile Kars Çayı’nın bütünleştireceklerini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327