Kartepe’de Öncelik Halk Sağlığı

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerin ilçe genelindeki sürdürdükleri denetimlerle vatandaşların sağlıklı yiyeceklere ulaşmasını sağlanıyor.Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda üretimi ve...

Kartepe’de Öncelik Halk Sağlığı
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerin ilçe genelindeki sürdürdükleri denetimlerle vatandaşların sağlıklı yiyeceklere ulaşmasını sağlanıyor.
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede gıda üretimi ve satışının yapıldığı lokanta ve benzeri işletmelerde, işletmelerin genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluğunu, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri gibi konularda denetim ve kontrollerde bulundu. Gıda maddelerinin tüketicilere üretimden sofraya gelinceye kadar en sıhhi ortamlarda hazırlanıp sunulması gerektiğini belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “İlçemizde faaliyet gösteren lokanta ve benzeri işyerlerine yönelik denetim ve kontrollerimiz periyodik şekilde sürmektedir. Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek üretim ve gıda satışı yapılmamasını sağlamaktayız. Bu konuda esnafımızın gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz. Halkımızın sağlığını tehdit eden işyerlerine kesinlikle izin verilmeyecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327