Kartepe’de Yemek Fabrikaları Denetlendi

Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisindeki yemek üretim tesislerini denetledi.Halk sağlığını ön planda tutan çalışmalar kapsamında Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ruhsat...

Kartepe’de Yemek Fabrikaları Denetlendi
Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırları içerisindeki yemek üretim tesislerini denetledi.
Halk sağlığını ön planda tutan çalışmalar kapsamında Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri ruhsat öncesi ve sonrası farklı gıda kollarında faaliyet gösteren iş yerlerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren yemek üretimi yapan tesisleri hijyen ve gıda üretim koşulları bakımından, denetledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğüne bağlı gıda mühendislerin nezaretinde gerçekleşen denetimlerde olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı.
Vatandaşların sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarının sağlanması için denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirten Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, “Müdürlük olarak gıda üretimi yapan işletmelerde iş yerlerinin ruhsat öncesi ve sonrası kontrol ve denetimlerinde bulunarak bu iş kolunda çalışan firmaların insan sağlığını olumsuz etkileyecek çalışmalarda bulunmasına izin vermiyoruz. Ekiplerimiz denetimlerinde olumsuz bir durum ile karşılaşmazken kurallara uyan işletmelere de gösterdikleri duyarlılık için teşekkür edilmiştir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327