Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş:

Kayseri Ülkü Ocakları Çin zulmünden kaçarak Tayland’da esir durumda bulunan 300 Doğu Türkistanlı vatandaşın Türkiye’ye getirilmesini istedi.Kayseri Ülkü Ocakları Tayland’da bulunan ve Çin’e teslim edilecekleri günü bekleyen 300 Doğu...

Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş:
Kayseri Ülkü Ocakları Çin zulmünden kaçarak Tayland’da esir durumda bulunan 300 Doğu Türkistanlı vatandaşın Türkiye’ye getirilmesini istedi.
Kayseri Ülkü Ocakları Tayland’da bulunan ve Çin’e teslim edilecekleri günü bekleyen 300 Doğu Türkistanlı vatandaş için basın açıklaması yaptı.
Türk hükümetinin yavaş davrandığını belirten Ülkü Ocakları Başkanı Selim Gümüş “ 300 tane Doğu Türkistanlı kardeşimizin akıbeti devam ediyor. Onlar Tayland’da esirdir ve Çin’ e teslim edileceklerdir. Bunun sonucunda idam edileceklerdir. Türk hükümeti bu konuda yavaş davranıyor. Bu insanların biran önce Türkiye’ye getirilmesi gerekiyor. Şuanda Kayseri’ye gelen 86 aile Doğu Türkistan’dan, İstanbul’dan, Malezya’dan gelen ailelerdir” dedi.
"Buraya gelen vatandaşlar Doğu Türkistan’dan gelen ailelerdir" diye konuşan Gümüş “ Ülkücü hareket olarak bunların ihtiyaçlarını giderme konusunda elimizden geleni sarf etmekteyiz. Büyük boyutta ihtiyaçlarının birçoğu giderilmiştir. Bu insanların evdeki elektriklerinde, su tesisatlarında çamaşır makinesi, buzdolabı, şofben, halı, çekyat gibi ihtiyaçları giderilmiş ve gıda malzemeleri temin edilmiştir. Yardımlar sürekli gelmekte ve devam etmektedir. Yapılması gereken oraların elektrik ve kalorifer tesisatlarının yapılmasıdır. Tayland’dan gelen Çin’e teslim edilmek üzere olan ve Çin hükümeti kararından idam kararı alınan Türkler değildir. Malezya’dan kaçarak ülkemize sığınan ve Kayseri’ye gelen Doğu Türkistanlı kardeşlerimizdir. Onlar muhacir bizlerde Ensar’ız” şeklinde konuştu.
Gümüş son olarak “ Kayseri kamuoyundan ciddi anlamda desteklerini bekliyoruz. Bizler böyle bir sınavla karşı karşıyayız. Peygamber efendimizin hadisi şerifi gereğince komşusu aç yatarken kendisi tok yatan bizden değildir” ifadelerinde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327