Kazakistan’dan Eskişehir’e İş Ziyareti

Kazakistan’ın en büyük eyaleti Karagandı’dan gelen kalabalık bir heyet, Eskişehir Sanayi Odası (ESO)’nı ziyaret ederek Eskişehir sanayisi hakkında bilgi aldılar.Ziyarette, ESO Meclis Başkanı İsmail Kunduracı, yönetim kurulu başkan yardımcıları,...

Kazakistan’dan Eskişehir’e İş Ziyareti
Kazakistan’ın en büyük eyaleti Karagandı’dan gelen kalabalık bir heyet, Eskişehir Sanayi Odası (ESO)’nı ziyaret ederek Eskişehir sanayisi hakkında bilgi aldılar.
Ziyarette, ESO Meclis Başkanı İsmail Kunduracı, yönetim kurulu başkan yardımcıları, Sinan Musubeyli ile Ercan Tezcan, ziyarete gelen heyete Eskişehir ve sanayisi hakkında bilgiler verdi. Eskişehir köklü sanayisi ile bu gün önemli üretim merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Kunduracı, yabancı yatırımcılar açısından da Eskişehir’in tercih edildiğini bildirdi. Kunduracı konuşmasında; “Eskişehirli sanayicilerimiz bu gün dünyanın dört bir yanı ile iş ilişkisi içinde. Sizlerle de iş yapmak temennimiz. Umarım bu temaslar güzel dostluklara sonrasında yatırımlara vesile olur” ifadelerini kullandı.
Toplantıda sunuş yapan ESO Başkan Yardımcısı Sinan Musubeyli ise, Eskişehir’in sanayi yapısı ve ürettiği ürünler hakkında bilgi verdi. Heyet adına söz alıp bilgi veren Karagandı Eyaleti Valiliği İl Girişimcilik Müdürü Tatiyana Ablayeva, bugün 7 milyar doları aşan ticaret hacimleriyle Kazakista’nın önemli sanayi merkezlerinden biri olduklarını işaret etti. Yoğun olarak kömür ve çeşitli madenlerin Karagandı’da çıktığını ve bunların ihracatının yapıldığını ifade eden Ablayeva; “Eskişehirli sanayicilerle iş yapmak istiyoruz. Bu temaslar ilk adımları oluşturmaktadır” diye konuştu.
Karagandı Eyaleti Vali Danışmanı Rımbala Omarbekova ise, Karagandı’nın yüksek sanayi gücüne sahip ticaret ve turizm şehri olduğunu bildirdi. Ziyaretten sonra heyet Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde inceleme gezisinde bulunarak, bazı firmalarda incelemelerde bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327