"kent Expo" Sektörün Buluşma Noktası Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, 16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında organize edilen Kent Expo-2. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nı 29 ilden ve 5 ülkeden ziyaretçi...

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda, 16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında organize edilen Kent Expo-2. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nı 29 ilden ve 5 ülkeden ziyaretçi gezdi. Kent Expo Fuarı’na, Bulgaristan ve Hollanda’dan alım heyeti geldi. Heyette; Nova Zagora Belediye Başkanı, Garmen Belediye Başkanı ve Sadovo Belediye Başkanı’nın yanı sıra birçok belediye başkan yardımcısı ve bürokrat yer aldı. Fuar’ı, aynı zamanda başta Ege Belediyeler Birliği’ne üye belediye başkanları olmak üzere Türkiye’den birçok şehrin belediye başkanı ile belediyelerin üst düzey yöneticileri ziyaret etti.
Fuarı Bulgaristan, Hollanda, Irak, Libya ve Suriye’den yatırımcılar ziyaret ederken, başta İzmir olmak üzere, Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Kırklareli, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Tokat, Tunceli, Uşak ve Yalova’dan gelen ziyaretçiler fuarı gezdi.
Hayat kalitesini arttıran, enerji tasarrufuna, çevreye duyarlı yerleşim alanları oluşturulmasına olanak veren bir süreç olan; kentlerin öne çıkmasında büyük önem taşıyan “Kentsel Dönüşüm” Kent Expo Fuarı ile bir kez daha gündeme geldi. Kent Expo bir yandan yerel yönetimlerin gereksinim duydukları ürün ve hizmetlere ulaşmalarına katkı koyarken bir yandan da katılımcı firmalara kendilerini başta belediyeler olmak üzere tüm ilgililere tanıtma olanağı sundu.
Şehircilik teknolojileri sektöründeki yenilikler, son uygulamalar ve beklentilere en uygun çözümler Kent Expo Fuarı ile sunuldu. Kendi kendini temizleyen hijyenik tuvaletler, akıllı saksılar, şiir, masal okuyan ve radyo çalan banklar, paslanmaz özel butik heykeller, sallanırken üzerindeki yemeklerin düşmesini engelleyen gondol tipi salıncaklar, akıllı bisikletler, çevre dostu temizlik çöp toplama araçları, yeşil duvar sistemleri, yarış bisikletleri, temalı salıncaklar, dünyada bir ilk olarak başlatılan çizgi film karekterli oyun parkları ve daha birçok yeni ürün ilk kez Kent Expo Fuar’ında görücüye çıktı.
2015 Kent Expo - Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı, 8 - 11 Ekim 2015 tarihlerinde üçüncü kez organize edilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327