Kepez’de Engeller Kalkıyor

Kepez Belediyesi’nin “Engeliniz Engelimizdir” projesi, talep üzerine artık ayda bir kez yapılacak.Dünya Engelliler Günü olan 3 Aralık’ta 40 engelli öğrenciyi 40 öğrenci ile üç gün boyunca bir araya getirildiği program, engellilerin...

Kepez’de Engeller Kalkıyor
Kepez Belediyesi’nin “Engeliniz Engelimizdir” projesi, talep üzerine artık ayda bir kez yapılacak.
Dünya Engelliler Günü olan 3 Aralık’ta 40 engelli öğrenciyi 40 öğrenci ile üç gün boyunca bir araya getirildiği program, engellilerin hayatın merkezinde kalmalarını, engelsiz çocuklarda farkındalık oluşmasını sağlıyordu. Projenin beğenilmesi üzerine ayda bir kez günü birlik “Kepez’de Engeller Kalkıyor” başlıklı yeni bir proje başlatıldı. Proje kapsamında, Kepez ilçesi okullarından seçilen engelli öğrenciler önce sinemaya gittiler sonra Kepez Kent Ormanı’nı gezdiler.Birbirleriyle ilk kez tanışan çocuklar, kaynaşma ortamı yakaladı.
Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü yaptığı açıklamada, “Kepez Belediyesi olarak bundan sonrada engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın bir parçası olduğunu asla unutmadan, onların sosyal hayatın içerisine en iyi şekilde dahil olmalarını sağlayarak, projeleri sürdürmeye devam edeceğiz. Belediyecilik hizmetlerimizden başlayarak parklar, yollar, kaldırımlar engellilere uygun hale getiriliyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327