Kilis Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Kilis Belediyesi eğitim ve öğretime yaptığı katkıyı sürdürüyor. Kilis Belediyesi kentte bulunan okullarda okuyan öğrencilere 3 bin paket kırtasiye yardımı yaptı.Öğrencilere yıl boyunca kullanacakları kırtasiye malzemesi dağıtıldı....

Kilis Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Kilis Belediyesi eğitim ve öğretime yaptığı katkıyı sürdürüyor. Kilis Belediyesi kentte bulunan okullarda okuyan öğrencilere 3 bin paket kırtasiye yardımı yaptı.
Öğrencilere yıl boyunca kullanacakları kırtasiye malzemesi dağıtıldı. Kırtasiye malzemesi alan öğrencilerin bir hayli mutlu oldukları gözlendi.
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, ülkenin kalkınmasının, muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasının da öğretmenlerin çabaları ile olacağını bu inançla eğitime ve öğretime her zaman katkıda bulunduklarını ifade ederek, “Belediye Başkanlığı olarak çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kırtasiye yardımı yapıyoruz. Yine aynı şekilde okullarımızın tamiratı ve çevre düzenlemelerini yaparak tertemiz ortamlarda çocuklarımızın eğitim yapmalarını sağlıyoruz. Bir Milletin okur-yazarlık oranı ne kadar yüksek olursa o millet o derece kalkınır. Kendimize, ailemize, çevremize, ulusumuza, insanlığa yararlı olmak okuma yazma öğrenmekle başlar. Birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuyarak öğrenmek dinleyerek öğrenmekten daha kalıcı ve önemlidir. Kişilerin önce kendisine sonra aile ve çevresine yararlı olmaları ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmemiz de okumakla ve eğitimle gerçekleşir. Okuma iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırmamızı sağlar” dedi.
Kara, çocukların ihtiyaçlarını karşılayıp, aileleri bir nebze olsun yükünü hafifletebilmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.
Belediye Başkanı Hasan Kara, öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttıktan sonra öğretmenler odasına giderek, Öğretmenlerle bir süre sohbet edip beraberindeki heyetle çay içti. Okulun ve öğretmenlerin nelere ihtiyaç duyduğunu sorarak, belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327