Kırıkkale’de Halk Sağlığı Haftası Kutlamaları

Kırıkkale İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, ’Halk Sağlığı Haftası’ münasebetiyle masa tenisi turnuvası düzenledi.Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası Kırıkkale’de...

Kırıkkale’de Halk Sağlığı Haftası Kutlamaları
Kırıkkale İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, ’Halk Sağlığı Haftası’ münasebetiyle masa tenisi turnuvası düzenledi.
Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası Kırıkkale’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlamalar çerçevesinde İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce ‘Halk Sağlığı Haftası Masa Tenisi Turnuvası’ düzenlendi. Turnuvanın açılış konuşmasını yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş hareketli yaşam ve fiziksel aktivite konusuna değindi.
Güngüneş, “Vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ile ilgili gerekli bilinci oluşturmak olarak tanımladığımız sağlık okur yazarlığını geliştirmeyi istiyor ve sağlıklı hayat tarzını teşvik ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, risk faktörlerinin azaltılması, erken tanı ve zamanında tedavi ile binlerce insanımızın hayatının kurtarılması ve büyük acıların önüne geçilmesi mümkündür. Etkinliklerimizde de bu konular üzerinde duruyoruz ve halkımızı bilinçlendirmek için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327