Kızılay’dan Kurban Kesim Kampanyası

2006 yılından beri Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor.Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir, düzenlediği basın toplantısında...

Kızılay’dan Kurban Kesim Kampanyası
2006 yılından beri Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor.
Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir, düzenlediği basın toplantısında Kızılay’ın kurban kampanyaları hakkında bilgiler verdi.
Türk Kızılay’ının geleneksel hale getirdiği kampanyanın bu yılda devam edeceğini ifade eden Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Kemal Demir “Kesilen kurbanlar kavurma kıyma şeklinde konserve yapılarak dünyanın her yerinde ihtiyaç sahibi mazlumlara ulaştırılıyor” dedi.
Demir, kurban kesiminin her sene olduğu gibi bu sene de veteriner kontrolünde olacağını belirtirken din görevlilerinin de buna eşlik edeceğini ayrıca İslam’a uygun şekilde idrak edileceğini ifade etti.
Demir bu seneki kurban vekalet fiyatlarının yurtiçinde 650, yurtiçinde ise 350 TL olduğunu belirtti.
Bir çok yoksul ailenin bağışlanan etlerle sofralarına aş bulduğunu dile getiren Demir “ Bu konuda kurban bağışlarını gerekse diğer bağışlarında Kızılayı tercih ettikleri için yönetim kurulu adın adına müteşekkirim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327