Kocagöz Konağı’nda Müze Çalişmalari Başladı

Ulus İlçe Kaymakamlığı tarafından Küre Dağları Milli Parkına müze ev kurulabilmesi için tahsis ve devir edilen Kocagöz Konağına müze kurulabilmesi için yapılan çalışmalar hız kazandı.Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahad Deliorman,...

Kocagöz Konağı’nda Müze Çalişmalari Başladı
Ulus İlçe Kaymakamlığı tarafından Küre Dağları Milli Parkına müze ev kurulabilmesi için tahsis ve devir edilen Kocagöz Konağına müze kurulabilmesi için yapılan çalışmalar hız kazandı.
Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahad Deliorman, Amasra Müze Müdürü Baran Aydın, Bartın Kültür Müdür Yardımcısı Ayşegül Yaylı, Amasra Müze Müdür Yardımcısı Yeşim Ozan, Küre Dağları Milli Park Şefi Serpil Tekebaş ve iç mimar kontrolünde müzede sergilenecek eserlerin konulacağı yerler hakkında gerekli incelemeleri yapıldı. Kocagöz Konağına konulacak derneğin toplamış olduğu müze malzemelerinin konulacağı yerler hakkında gerekli görüşmeler yapıldı. Toplantı en kısa zamanda çalışmaların hız kazanması tüm ilçe halkının dileği olan ve Kocagöz Konağının devamlı açık kalması talepleriyle sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327