Kocasinan Orta Yolda İlk Adımı Attı

Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kuzey Çevreyolu ile eski çevreyol arasına yapacakları 17 kilometrelik Orta Yol için ilk adımı attıklarının müjdesini verdi.Tuna Caddesi’yle Oymaağaç Mevki arasında uzanacak Orta Yol Projesi için...

Kocasinan Orta Yolda İlk Adımı Attı
Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kuzey Çevreyolu ile eski çevreyol arasına yapacakları 17 kilometrelik Orta Yol için ilk adımı attıklarının müjdesini verdi.
Tuna Caddesi’yle Oymaağaç Mevki arasında uzanacak Orta Yol Projesi için çalışmalara başladıklarını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, Orta Yol içindeki Sarımsaklı Kanalı’nın 4,5 kilometrelik bölümünü betonarme perdeyle ıslah edip koruma altına alacaklarını kaydetti. Orta yolu Kayseri trafiğini rahatlatmak amacıyla hizmete açmayı planladıklarının altını çizen Başkan Mustafa Çelik, ”Orta Yol, Kuzey Çevreyolu ile eski çevreyol arasında 17 kilometrelik yeni bir aks olacak. İlk adımda Orta Yol’un takip ettiği Sarımsaklı Kanalı’nın, Kuzey Çevreyolu ile Bölge Hastanesi arasındaki 4,5 kilometrelik bölümünü beton perdeyle koruma altına alacağız. Bunun ihalesini de 17 Eylül 2014 tarihinde yapacağız. Sarımsaklı Kanalı’nın bu bölümünü yıl sonuna kadar, geri kalan bölümünü ise 2015 yılının ortalarına kadar tamamlayacağız. Ayrıca Sarımsaklı Kanalı’nın Havaalanı Yolu ile Bağdat Caddesi arasındaki bölümünün yan beton perdeleri daha önce yapılmıştı. Biz bu bölümün toprak olan zeminini de beton kaplayacağız” dedi.
Başkan Mustafa Çelik, orta yolun 30 metre genişliğinde olacağına dikkat çekerek, "Bu alternatif yolla Organize Sanayi Bölgesi ve Serbest Bölge’ye doğrudan ulaşabileceğiz. Kuzey Çevreyolu, trafik akışı rahat ancak oldukça uzak bir mesafede yer alıyor. Kent merkezinde kalan eski çevreyolu ise kısa mesafede ancak trafik yoğunluğu çok fazla. Biz, bu iki yolun ortasına bir Orta Yol planladık. Kavşakları az, daha akıcı seyir imkanı bulacağız. İmar hareketliliği ve sakin trafik akışı da sağlayacak Orta Yol, umuyorum ki önümüzdeki 10 yıllara hitap edecek. Bu sayede Ambar’dan şehir merkezine ulaşmak sadece 15 dakika gibi bir süre alacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Kocasinan Belediyesi tarafından yapımına başlanan orta yol, Tuna Caddesi girişinden başlayıp Havaalanı yolu ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na kadar açılan Ihlamur Caddesi’yle devam edip Sarımsaklı Kanalı’nı izleyerek Oymaağaç Mevkii’ne ulaşacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327