Konukoğlu, İkinci Çeyrek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ikinci çeyrek büyüme rakamlarının beklentilerin bir miktar altında geldiğini belirterek, “Ama yıl sonu hedefimizden şaşmıyoruz” dedi.Konukoğlu, yaptığı açıklamada...

Konukoğlu, İkinci Çeyrek Büyüme Rakamlarını Değerlendirdi
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ikinci çeyrek büyüme rakamlarının beklentilerin bir miktar altında geldiğini belirterek, “Ama yıl sonu hedefimizden şaşmıyoruz” dedi.
Konukoğlu, yaptığı açıklamada Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte hız kestiğini ve büyüme rakamının yüzde 2,1 olarak gerçekleştiğini anımsatarak, iç tüketim yavaşlarken ihracatın ise büyümeye katkısının devam ettiğine işaret etti.
Yılın ikinci yarısında olumlu seyrin güçlenerek süreceğine, yıl sonunda hedeflenen yüzde 4 büyüme rakamının yakalanacağına inandıklarını belirten Konukoğlu, şunları kaydetti:
“Ekonominin birinci öncelik olması gerekiyor. Bu açıdan, yeni kurulan hükümetin ekonomi politikalarının sanayi ve üretim odaklı olması bizleri ümitlendiriyor. 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmemiz için artık daha yüksek oranlı ve istikrarlı büyümeliyiz. Üretimi teşvik eden, küresel rekabete açık, teknoloji üreten, Ar-Ge’ye dayalı yeni bir sanayi politikası üretmeliyiz. Özel sektörün yatırım yapmasını cesaretlendirecek adımlar atılması gerekiyor. Bunun için yapısal reformlara hız kesmeden devam edilmelidir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327