Kula’lı Muharip Gaziler Anıtkabir’e Gitti

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. yıl dönümü nedeniyle, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Temsilciliği üyeleri Anıtkabir’e gitti.Manisa’nın Kula ilçesi, Yunus Emre Kent Meydanındaki uğurlama törenine, Ak Parti Kula İlçe Başkanı...

Kula’lı Muharip Gaziler Anıtkabir’e Gitti
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 76. yıl dönümü nedeniyle, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Temsilciliği üyeleri Anıtkabir’e gitti.
Manisa’nın Kula ilçesi, Yunus Emre Kent Meydanındaki uğurlama törenine, Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Ak Parti Kula İlçe Yönetimi, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Eğitim-Bir Sen Kula Temsilciliği Başkanı Adem Sümen ve bazı vatandaşlar katıldı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çürük, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret edeceklerini belirterek, "10 Kasım’da Anıtkabir’de olmak istedik. Ancak Kula’daki törenlere katılıp daha sonraki bir tarihte gitmeye karar verdik. Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yalnız 10 Kasım’da değil her gün ziyaret etmeli diyerek düşündük. Eşlerimizle birlikte yola çıkıyoruz. Büyük Gazi’yi, Muharip Gaziler olarak ziyaret edeceğiz" diye konuştu. Gaziler ve eşleri daha sonra Anıtkabir’ gitmek üzere Ankara’ya doğru yola çıktı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327