KÜTAHYA’DA ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanlığı, il genelindeki orta okul ve liselerde okuyan öğrencilere yönelik ödüllü kitap okuma yarışması başlattı.Sendikadan yapılan açıklamada, kampanyada dereceye giren 60 öğrenciye bisiklet, 9 öğrenciye...

KÜTAHYA’DA ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanlığı, il genelindeki orta okul ve liselerde okuyan öğrencilere yönelik ödüllü kitap okuma yarışması başlattı.
Sendikadan yapılan açıklamada, kampanyada dereceye giren 60 öğrenciye bisiklet, 9 öğrenciye de Cumhuriyet altını ödül vereceği belirtildi.
Kütahya’da okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla böyle bir kampanyanın başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Eğitim Bir Sen Kütahya Şubesi olarak medeniyetimizin yeniden inşaa ve ihyasında genç nesillerin erdemli ve iyi ahlak sahibi bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sunmak ve yeniden okuyan, öğrenen ve ilmiyle amel eden bir nesil yetiştirmek için düzenlediğimiz ödüllü kitap okuma Yarışmasına yoğun bir katılım bekliyoruz.Kitap okuma yarışmamızda ortaokul öğrencileri iki kategoriye ayrılmıştır. 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz kendi aralarında; 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz kendi aralarında yarışacaklardır. Lise öğrencilerimiz tek bir kategoride kendi aralarında yarışacaklardır. Kitap okuma yarışmamıza katılan öğrencilerimiz kendi kategorilerinde web sayfamızda yayınladığımız kitapları okuyacaklar ve 23 Mayıs 2015 tarihinde tüm il genelinde aynı anda yapacağımız yarışma neticesinde her üç kategoride 1.’ye Cumhuriyet altını, 2.’ye yarım altın ve 3.’ye çeyrek altın ödül olarak verilecektir. Ayrıca her üç kategoride ilk 20’ye giren toplamda 60 öğrencimize bisiklet hediye edilecektir. Böylelikle zihnen ve beden sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlamanın onurunu taşıyacağız.Sendikamızca kitap temini yapılmayacaktır. Ancak İl merkezimiz ve ilçelerimizdeki kitapçılarla bilgi verilerek kitapların temininde katkıları istenmiştir. Bu sayede öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı yanında kitap satın alma alışkanlığının da kazandırılması amaçlanmıştır.Bedenen ve ruhen sağlıklı bir gençlik idealine katkıda bulunmak için çıktığımız bu yolda projeye destek vererek öğrencilerimize danışmanlık yapacak okul yöneticisi ve öğretmenlerimize şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz” denildi. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327