Kuzey’deki Köylere Birinci Sınıf Su

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca ve Ferizli’de gerçekleştirilen içmesuyu çalışmalarıyla bölgedeki 14 mahalle birinci sınıf içmesuyuna kavuştu.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Ferizli-Kaynarca-Söğütlü...

Kuzey’deki Köylere Birinci Sınıf Su
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kaynarca ve Ferizli’de gerçekleştirilen içmesuyu çalışmalarıyla bölgedeki 14 mahalle birinci sınıf içmesuyuna kavuştu.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Ferizli-Kaynarca-Söğütlü Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen altyapı çalışmaları ile kuzey ilçelerinin mahalleleri bol ve temiz suya kavuştu. Altyapı çalışmaları kapsamında Ferizli ve Kaynarca mahallelerine toplam 13 kilometre yeni içmesuyu şebekesi döşendi.
Çalışmalar kapsamında Kaynarca’nın Şeyhtımarı, Gaziler, Küçük Kaynarca, Karamanlar, Kalburcu, Kırktepe, Osmanlı, Sarıbeyli, Duduköy, Kayacık, Yeniçam Mahalleleri ile Ferizli’nin Teberik, Çiftlik ve Tokat Mahalleleri çeşmelerinden birinci sınıf içmesuyu akıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde bölgede ikamet eden yaklaşık beş bin vatandaş Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisinde son teknolojiyle arıtılan birinci sınıf içmesuyuna kavuşmuş oldu. Ayrıca bölgede yaz aylarında yaşanan su yetmezliği sorunu da çözüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327