Ldp’den Öğretmen Sendikalarına Ziyaret

Liberal Demokrat Parti (LDP) Eskişehir İl Başkanı Önder Artan, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen sendikalarını ziyaret ettiğini belirterek, sendika başkanlarıyla eğitim sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.Konuyla...

Ldp’den Öğretmen Sendikalarına Ziyaret
Liberal Demokrat Parti (LDP) Eskişehir İl Başkanı Önder Artan, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Bir Sen sendikalarını ziyaret ettiğini belirterek, sendika başkanlarıyla eğitim sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.
Konuyla ilgili açıklamada yapan ve LDP olarak serbest kıyafet olmasını istediklerini belirten Artan, “Yalnız türbanla sınıfa giren öğrenciler şortla, fularla, şapka ve dövme ile sınıfa giremiyorlar.O zaman bu yönetmelik niye çıkarıldı. Sadece türbanlı öğrencilerin girmesi için mi? Bunu yetkililere soruyorum? Lise eğitiminde serbest kıyafet olabilir. Ama ortaöğretime kadar inmesine karşıyız” dedi.
İktidara geldiklerinde eğitim sisteminde vergiyi kaldıracaklarını dile getiren Artan şunları söyledi: “Eğitimin gitgide ileri gideceğine geriye gittiğini görüyorum. Avrupa’daki eğitimden çok gerideyiz. Bu sistemle öğrencilerin zarar göreceğini düşünüyorum. Atamalar için yüzde 60 milli eğitimin notu alınıyor. Yüzde 40 ise aile başkanları, öğretmenler ve öğrencilerin notu alınıyor .İktidar yanlısı sendikaya üye olanların işine yarayan bir sistem olduğunu düşünüyorum. Yarı yarıya olması kanaatindeyim.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327