LODOS YALOVA’DA HUZUREVİNİN KAPISINI VE KAMELYASINI DEVİRDİ

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, şiddetle lodos, huzurevinin kapısını ve kamelyasını yıktı.Şiddetli lodos Yalova’da hayatı olumsuz etkiledi. Çınarcık ilçesinde 180 yaşlının barındığı, Türkiye’nin İsveç modeli ile yapılan...

LODOS YALOVA’DA HUZUREVİNİN KAPISINI VE KAMELYASINI DEVİRDİ
Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, şiddetle lodos, huzurevinin kapısını ve kamelyasını yıktı.
Şiddetli lodos Yalova’da hayatı olumsuz etkiledi. Çınarcık ilçesinde 180 yaşlının barındığı, Türkiye’nin İsveç modeli ile yapılan tek huzurevi de lodostan nasibini aldı. Hızı saatte 80 kilometreye ulaşan fırtına sebebiyle huzurevinin güney tarafına bakan ana kapısı patladı. Camları kırılan kapının pimapen bölümleri ise yamuldu. Yaşlıların odalarında olması herhangi bir yalanmanın önüne geçti.
Öte yandan huzurevinin bahçesinde bulunan kamelya da fırtınaya dayanamayarak yıkıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya ve Arama Kurtarma Federasyonları Başkanı Adem Demirel, Çınarcık Huzurevi’nde inceleme yaptı. Uzun, herhangi bir yaralanma olmadığını dile getirerek, “Sizlerin de şahit olduğunuz çok şiddetli lodos direk güneyden geldiği için giriş kapısına zarar verdi. Oradaki büyük panel direk etkilenmiş durumda. Camlar kırıldı. Kapı kullanılamaz durumda. Bütün ekibimizle işin başındayız. Hiçbir yaşlımıza ya da çalışanımıza herhangi bir zarar gelmemesi teselli kaynağı. Fırtına durur durmaz onarım yapılacak. Rüzgara daha dayanıklı malzemeler kullanılacak. Bungalovlarda hiçbir sıkıntı yok. Sadece birinci kattaki ilk kabul birimlerimiz vardı, oradaki yaşlılarımızı güvenlik maksadıyla üçüncü kata aldık“ dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327