Mahalle Sakinlerinin Sel Korkusu

Erzurum’un Narman İlçesine Kuruçalı Mahallesi’nde devam eden dere ıslahı çalışmaları kapsamında yapılan istinat duvarın yüksekliğinin standartlara uygun yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.İhale şartlarına göre duvarın...

Mahalle Sakinlerinin Sel Korkusu
Erzurum’un Narman İlçesine Kuruçalı Mahallesi’nde devam eden dere ıslahı çalışmaları kapsamında yapılan istinat duvarın yüksekliğinin standartlara uygun yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.
İhale şartlarına göre duvarın 1 metre 70 santimetre yüksekliğinde yapılması gerekirken, yüksekliğin 1 metre 20 santimetreye düşürülmesi tepki topladı. Duvarın yok denecek kadar düşük seviyede kalmasının bölge halkının can güvenliğini tehdit edeceğini kaydeden vatandaşlar, “Canımızı malımız hiçe sayılarak tehlikeye davetiye çıkarılıyor. Bu duvar yapılmadan önce kendi çabalarımızla evimizi bağımızı bahçemizi istinat duvarı yaparak selden koruyorduk. Şimdi ıslah çalışmaları yapılacak diye dere kenarındaki ağaçları keserek önceden yapılmış olan istinat duvarları yıkılarak yenisi yapıldı. Duvarlar yapıldıktan sonra şok olduk. Olabilecek bir tehlikede bu duvarların çok sağlıklı olacağına inanmıyoruz. Çünkü olası bir taşkında bu duvarların ne yüksekliği nede genişliği var. Duvarların 2 metre yüksekliğinde yapılmasını talep ediyoruz” diye konuştular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327