Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş:

Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş yaptığı açıklamasında, "ABD’de ırkçı polsler katliamda sınır tanımıyor" dedi."Kurulduğu günden bu güne kendi ülkesinde siyahilere karşı, sınır ötesinde ise çok farklı ırk, mezhep ve...

Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş:
Mazlumder Kayseri Şube Başkanı Ahmet Taş yaptığı açıklamasında, "ABD’de ırkçı polsler katliamda sınır tanımıyor" dedi.
"Kurulduğu günden bu güne kendi ülkesinde siyahilere karşı, sınır ötesinde ise çok farklı ırk, mezhep ve dinlere mensup insanlara karşı acımasız katliam ve soykırımlara imza atan sözüm ona “İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİ”nin ilk yayınlandığı ülke ABD’ de son yıllarda beyaz polislerin siyah ırka mensup ABD vatandaşları, gençleri ve çocuklarına karşı yaptıkları zulüm ve katliamlar tüm dünyanın dikkatini çekti ve yapılan haksızlıklar bu ülkede ve dünyanın birçok ülkesinde gösterilerle protesto edildi, ediliyor" diyen Ahmet Taş, "ABD’de 2005 - 2012 yılları arasındaki 7 yılda 96 siyahi vatandaş, beyaz polisler tarafından vurularak öldürüldü. Son araştırmalara göre siyah vatandaşların öldürülme oranı beyaz vatandaşlardan 21 kat fazla olarak tespit edildi" ifadesinde bulundu.
Ahmet Taş, "ABD, Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde protesto edilen bu ülkedeki son katliam olayında 18 yaşındaki Michael BROWN polis tarafından kurşunlanarak öldürüldü. BROWN’u öldüren beyaz polis memuru Darren WİLSON hakkında mahkeme soruşturma bile açmadan tahliye kararı verdi. BROWN’un öldürülmesinden bu güne 14 ABD’li siyah polis kurşunuyla katledildi" diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Siyahi ABD gençlerine karşı katliamlarına devam eden ABD polisi, Anadolu Ajansı muhabiri Bilgin ŞAŞMAZ’ı darp ederek tutuklayıp ölümle tehdit etti. ABD polisinin son katliamı CLEWELAND şehrinde elinde oyuncak tabancayla gezen siyahi çocuğu tabancayla vurarak öldürmek şeklinde oldu.
ABD polisinin siyahi çocuk ve gençlere karşı devam eden katliamlarını protesto eden ve yüzlerce şehre yayılan göstericilere karşı kullandığı gaz bombalarının aynısının Orta Doğu da İsrail, Mısır ve Bahreyn de göstericilere karşı kullanılan gazlarla aynı olması tüm dünyanın dikkatini çekmiş bulunuyor.
Ferguson da siyahi genci öldüren beyaz polisin suçsuz bulunarak salıverilmesini protesto eden ve Çinde ki “TİANANMEN” meydanındaki protestoları hatırlatan gösteriler tüm dünyada yankı buldu.
ABD de yaşayan siyahi gençlere karşı beyaz polislerin uyguladığı ırkçı katliamlara karşı gösteriler bu ülkede önce 70 daha sonra 170 şehre, akabinde Avrupa ve Filistin’e kadar yayıldı. Olaylara karşı ilgisiz kalan CNN’in Atlanta’da ki merkezi önünde toplanan göstericiler Ferguson’da ki ırkçı katliama duyarsız kalan haber kanalını protesto ettiler.
MAZLUMDER Kayseri Şubesi olarak! En büyük ırkçı katliamların yaşandığı “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin” yayınlandığı ülke olan ABD’de ki acımasız ve insanlık dışı katliamları şiddetle kınıyor, devam eden katliamların durdurulması için BM teşkilatını, ABD hükümetini ve uluslar arası insan hakları kuruluşlarını derhal harekete geçerek yapılacak yasal düzenlemeler ve alınacak tedbirlerle katliamların sona ermesini sağlamaya, katliam sanığı polislerin de adalet önüne çıkarılarak cezalandırılmasını sağlamaya davet ediyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327