Meclis Toplantısının İkinci Oturumu Yapıldı

İzmit Belediyesi Meclisi toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında yapıldı.Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce İstanbul’daki asansör kazasında hayatlarını kaybedenler için başsağlığı...

Meclis Toplantısının İkinci Oturumu Yapıldı
İzmit Belediyesi Meclisi toplantısının ikinci oturumu Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında yapıldı.
Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce İstanbul’daki asansör kazasında hayatlarını kaybedenler için başsağlığı dileğinde bulundu. Doğan, konuşmasında denetimlerin önemine değinerek, ” İstanbul’daki facia bu konularda daha dikkatli olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Türkiye’de ilk kez asansör denetimlerine başlatan bir belediyeyiz. 2 yıl önce başlattığımız denetimler yüzünden bayağı eleştirilmiştik. Bu konuda oldukça katı olalım dedik. Tepkilere rağmen taviz vermedik. Bu tür olaylar denetimin önemini ortaya koymaktadır. Dünyanın parasını verseniz giden canları geri getiremeyiz. Denetim konusunda daha da ciddi ve titizlik içinde olmalıyız” dedi.
Meclis toplantısında 2015-2019 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan ile ilgili Plan Bütçe Komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.
Başkan Doğan, stratejik plan ile ilgili olarak, ”Meclis üyelerimize, stratejik plana samimi yaklaşımları için teşekkür ederim. Stratejik planı hep birlikte uygulayacağız. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Güzel işlere birlikte imza atacağız” şeklinde konuştu.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, toplantıda bisiklet konusundaki görüşlerini de dile getirdi. Doğan konuyla ilgili şunları söyledi: “İzmit’te 5 yıl önce bisikletin B’si bilinmiyordu. Bisiklet şehri olmak kolay değil. Bu konuda önemli bir yere geldik. 5 yıl sonra çok daha iyi noktada olacağız. Bisikletin ilk önce eğitim kısmından başladık. Onbinlerce kişiye bisiklet kullanmayı öğrettik. Kentin dört bir yanına bisiklet park yeri yapıldı. Halen kentimizde 17 kilometre bisiklet yolu bulunuyor. Bisiklet konusunda sadece bize değil sürücülere, yayalara da önemli görev düşüyor. Özellikle sürücüler bisiklet kullananlara saygı göstermeli. Avrupa’daki duyarlılığın bizde de olması gerekir.”
İzmit Belediye meclisinin bir sonraki toplantısının 1 Ekim Çarşamba saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327