Mhp’den "atatürk Sokağı" Tepkisi

Ceyhan Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ni ‘Atatürk Sokağı’ olarak değiştirmesine MHP İlçe Başkanı Semih Aksoy tepki gösterdi.Ceyhan Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Atatürk Caddesi’nin adını sokak olarak değiştirilmesine...

Mhp’den
Ceyhan Belediyesi’nin Atatürk Caddesi’ni ‘Atatürk Sokağı’ olarak değiştirmesine MHP İlçe Başkanı Semih Aksoy tepki gösterdi.
Ceyhan Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında Atatürk Caddesi’nin adını sokak olarak değiştirilmesine ilçede tepkiler sürüyor. Mecliste MHP ve CHP meclis üyelerinin tepkilerine rağmen 1 oy farkla meclisten geçen karara MHP ilçe başkanlığından da tepki geldi.
MHP Ceyhan İlçe Başkanı Av. Semih Aksoy, yaptığı açıklamada, "Ceyhan Belediye Meclisi toplantısında , çok uzun yıllardır Ceyhanımızda Atatürk Caddesi olarak bilinen caddenin ismi Atatürk Sokağı olarak değiştirilmiştir. Ceyhanlı yapılanları takip etmektedir. Ceyhanlı milli ve manevi değerlerine sahip çıkar. Kutsallarına sahip çıkar. Bizim tartışılmaz değerlerimizden olmazsa olmazlarından biri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk Caddesi’nin Atatürk Sokağı olması konusu da biz Ceyhanlılar tarafından rahatsızlıkla karşılanmaktadır. Bu değişime mantıklı açıklamalar bulmaya çalışanlar Ceyhanlının aklını ve vicdanını küçümsemeye kalkmamalıdır. 1937’de tüm mal varlığını hazineye bırakan Yüce Atatürk’ün ismini caddeden sokağa düşürme yanlışlığından bir an önce geri dönülmelidir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327