Milas Ülkü Ocakları Uygur Türklerine Destek Verenlere Teşekkür Etti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Uygur Türklerine destek olmak amacıyla başlatmış olduğu imza kampanyasının sona erdiğini duyuran Milas Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Kalyoncu, duyarlılık göstererek kampanyaya destek verenlere...

Milas Ülkü Ocakları Uygur Türklerine Destek Verenlere Teşekkür Etti
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Uygur Türklerine destek olmak amacıyla başlatmış olduğu imza kampanyasının sona erdiğini duyuran Milas Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Kalyoncu, duyarlılık göstererek kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Doğu Türkistan’da Çin zulmünden kaçarken Tayland’da yakalanan ve mağdur olan Uygur Türkleri’ne destek olmak için ülke genelinde imza kampanyası başlatmıştı. Türkiye genelinde başlatılan imza kampanyasına Milas’tan da yoğun destek geldi. Uygur Türkleri için ilçede imza kampanyası düzenleyen Milas Ülkü Ocakları, kampanya boyunca Uygur Türklerinin yaşadıklarını anlatarak destek imzası topladı.
Konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Milas Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Kalyoncu, kampanyanın sona erdiğini belirterek; “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak 5 Aralık 2014 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklamasıyla, Çin’in zulmünden kaçarak ülkemize gelmek isteyen ve Tayland’da mağdur durumda bulunan soydaşlarımız için başlatmış olduğumuz imza kampanyası bugün itibariyle sonlandırılmıştır. Öncelikle kampanyaya katılımlarıyla bizleri onurlandıran, gücümüze güç katan yegâne ümit kaynağımız büyük Türk Milletinin birbirinden kıymetli aziz evlatlarına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327