Mttb Sakarya Şubesinden Charlie Hebdo Tepkisi

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Şubesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında yayınlar yapan Charlie Hebdo dergisine tepkisini göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı.AKM önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup...

Mttb Sakarya Şubesinden Charlie Hebdo Tepkisi
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Şubesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında yayınlar yapan Charlie Hebdo dergisine tepkisini göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı.
AKM önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup Charlie Hebdo dergisine tepkisini göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını okuyan MTTB Sakarya Şube Başkanı Özcan Ayma, “İslam dinine ve peygamber efendimize (s.a.v) haysiyetsizce saldırmayı şiar edinen Charlie Hebdo Derdigisi üç yıl önce yayınladığı karikatürler sonucunda islam dünyasının bir çok noktasında ve avrupa da eylemlerle lanetlenmiş, ancak dergi ifade özgürlüğüne sığınarak bu konuda hiçbir geri adım atmamıştır. Bunun yanında, müslümanlarla dalga geçer gibi bir açıkmayla bütün dinler ile dalga geçiliyor, bu anlamda dergi herkese eşit mesafede cümlelerini sarf etmişlerdir. Geçtiğimiz hafta Fransa’nın Paris şehrindeki derginin çalışanlarına saldırı düzenlenmiş ve içinde karikatüristlerinde olduğu 12 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu saldırı üzerine Suriye’de öldürülen 350 bin kişi kaçmak zorunda bırakılan 3 milyon kişi, sayısız dul, yetim ve öksüz afrika da her yıl açlıktan ölen 7 milyon kişi, Filistide, Arakan’da Doğu Türkistan’da akıl almaz saldırı ve işkencelere maruz kalan insanlar görmezden gelinerek Fransa’nın hepimiz hebdoyuz sloganıyla düzenlediği yürüyüşe bir çok devlet liderinin katılım göstermesi de katliamların ırkı, dini, rengi olduğunu ve müslüman ülkelerdeki kıyımlara hiçbir zaman bir tepki verilmeyeceğini açıkça göstermiştir” ifadelerini kullandı.
Grup slogan attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327