Muğla Valisi Değişti

on valiler kararnamesi ile Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş Valiliğine atandı. Muğla’ya ise Merkez valisi Amir Çiçek atandı.Bingöl valiliğinden Muğla’da 3 Haziran’da ataması yapılan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla’da...

Muğla Valisi Değişti
on valiler kararnamesi ile Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş Valiliğine atandı. Muğla’ya ise Merkez valisi Amir Çiçek atandı.
Bingöl valiliğinden Muğla’da 3 Haziran’da ataması yapılan Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla’da 14,5 ay görev yaptı. Vali Güvençer son valiler kararnamesi ile Kahramanmaraş’a ataması yapıldı. Vali Güvençer ile ilgili geçen hafta içinde bir TV kanalında Antalya’da bir otelde hakim ve savcıların da katıldığı ‘Paralel’ciler bir araya geldiği ileri sürülmüş, Güvençer TV kanalına bağlanarak kendisinin Ankara’da olduğunu belirtmişti.
VALİ ÇİÇEK, DURSUN ÇİÇEK İLE AYNI OKULDA OKUDU
Muğla’ya atanan Vali Amir Çiçek, Yozgat ve Iğdır’da valilik yaptı. Amir Çiçek’in Ergenekon davasında yargılanan Dursun Çiçek ile akraba olduğu ileri sürülürken, Dursun Çiçek ve Amir Çiçek İlkokulu Sivas Pamukpınar İlköğretmen okulunda okudu. Vali Çiçek’in önümüzdeki günlerde Muğla’da göreve başlaması bekleniyor.
VALİ ÇİÇEK KİMDİR?
Tokat’ın Reşadiye ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Çiçek, Umurca Köyü ilkokulu ile Sivas Pamukpınar İlköğretmen okulunu bitirerek 1976 yılında ilkokul öğretmeni olarak Tokat’ın Akyurt Köyü İlkokulunda öğretmenliğe başladı. Öğretmenlik yaparken Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini de 1981’de bitiren Çiçek, 1983’te Kaymakamlık sınavı kazanarak çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı. 2006- 2010 yılları arasında Yozgat valisiyken 26 Mayıs 2010’da Iğdır’a atandı. Amir Çiçek, evli ve iki çocuk babasıdır.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327