Muratpaşa’dan Pil Toplama Kampanyası

Muratpaşa Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) işbirliğiyle, atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında okullarda pil toplama kampanyası başlatıldı.Muratpaşa’da...

Muratpaşa’dan Pil Toplama Kampanyası
Muratpaşa Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) işbirliğiyle, atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında okullarda pil toplama kampanyası başlatıldı.
Muratpaşa’da bulunan ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayan kampanya çerçevesinde okullara atık toplama kutuları yerleştirildi. Kampanya kapsamında en çok atık pil toplayan ilk beş okul, öğrenci sayısına bakılmaksızın ödüllendirilecek ve en fazla pil toplayan 3 okula da teşvik ödülü verilecek. Ödüllü atık pil toplama kampanyası 30 Nisan 2015’te sona erecek.
Çevre ve Kontrol Müdürü Fatma İşbilen konuyla ilgili açıklamasında, “Piller çöpe atıldığı zaman havayı, toprağı ve su kaynaklarını kirletmektedir. İçerisinde cıva bulunan bir tek pil bile 800 Bin litre suyu içilemez hâle getirebilir. Bu kampanya ile öğrencilere atık pil toplama alışkanlığı kazandırılarak, atık pillerin çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi konusunda okullarda çevre bilincini aşılamak ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak amaçlanmaktadır. Bütün öğrencilerimizi kampanyaya katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327