Nazilli’de Motosiklet Denetimleri Arttı

Nazilli’de önceki gün başlayan ve her gün devam edecek olan uygulamalarda tescili olmayan veya evrakları eksik olan 101 motosiklet trafikten men edildi. 215 sürücüye ise ehliyetsizlik ve araç trafiğine kapalı alana girmekten işlem yapılarak...

Nazilli’de Motosiklet Denetimleri Arttı
Nazilli’de önceki gün başlayan ve her gün devam edecek olan uygulamalarda tescili olmayan veya evrakları eksik olan 101 motosiklet trafikten men edildi. 215 sürücüye ise ehliyetsizlik ve araç trafiğine kapalı alana girmekten işlem yapılarak 63 bin 642 TL ceza kesildi.
Nazilli İlçe Trafik Komisyonunca geçtiğimiz hafta alınan karar gereği ilçenin en işlek alışveriş merkezi Uzun Çarşı ile arka sokaklarında trafiğe kapatılan alanlarda uygulama başlatıldı. İlçede sayıları giderek fazlalaşan motosiklet ve mobiletlerin yol açtığı kazalar nedeniyle denetimlerinin arttığını belirten Trafik Denetleme ekipleri, motosiklet fiyatlarının ucuz olması sebebiyle ilçede motosiklet sayısının arttığını ifade ettiler. Motosikletlerin dahil olduğu ölümlü kazaların görülmesi üzerine, denetimlerini arttırdıklarını ve çalışmaların süreceğini belirten Nazilli İlçe Emniyet Müdürü M.Ali Berksoy, ehliyetsiz ve kasksız sürücülerin büyük tehlike oluşturduğuna dikkati çekerek, uygulamalardan kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyledi. Emniyet Müdürü Berksoy, 10.00 ile 18.00 saatleri arasında trafiğe kapalı alanlarda tüm uyarılara rağmen motor kullananların da hem motosikletlerine el konulduğunu, hem de para cezası uygulandığını kaydetti. Berksoy, amaçlarının ceza kesmek olmadığını vurgulayarak, vatandaşların kurallara uymasını istedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327