Nazkent 5. Etap Konutlarının Kuraları Çekildi

Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan NAZKENT 5. Etap konutlarının kura çekimi yapıldı.Nazilli Belediye Başkanlığının mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut...

Nazkent 5. Etap Konutlarının Kuraları Çekildi
Nazilli Belediyesi tarafından yaptırılan NAZKENT 5. Etap konutlarının kura çekimi yapıldı.
Nazilli Belediye Başkanlığının mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmalarına yönelik 2014 yılı Haziran ayında temeli atılan 32 dairelik NAZKENT 5. Etap konutlarının kura çekilişleri Noter huzurunda yapılarak sahiplerini buldu.
Nazilli Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen kura çekilişlerinde ilk kura Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından temsili olarak gerçekleştirilirken 32 daire sahibi çektikleri kuralar ile dairelerini belirledi. NAZKENT toplu konut projeleri ile bu güne kadar 218 dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapan Nazilli Belediyesi Haziran ayında temellerini attığı NAZKENT -5. Etap konutları ile yine 32 dar ve orta gelirli vatandaşı ev sahibi yapıyor.
Mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmaları yolunda atılmış bir adım olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Pınarbaşı Mahallesinde 1435 ada 5 parselde 2500 metrekare alanda başlatılmış olan NAZKENT 5. Etap toplu konutları iki bloktan oluşuyor. Her blokta 16 şar daire bulunmak üzere toplamda 32 daire üç oda bir salondan oluşuyor. Dairelerin kişilere toplam maliyeti 67 bin TL olarak belirlendi ki bu fiyat günümüz şartlarında piyasa koşullara göre en uygun fiyattır. Ev sahibi olacak vatandaşlarımızın şartlarına göre belirlenen ödeme şekli ile Nazilli Belediyesi olarak mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olamayan dar ve orta gelirli vatandaşların, uygun ödeme koşulları ile konut sahibi olmaları yolunda çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir. Bu gün kuralarını çekerek dairelerini belirleyen vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunuyor en kısa süreçte anahtarlarını teslim alarak kendi evlerinde sağlıkla huzurla oturacakları günlerin gelmesini diliyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327