Nehir Erdoğan'a uyuşturucu kullanmaktan 10 ay hapis cezası

Ünlülere düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Nehir Erdoğan suçunu itiraf etmişti. Dün görülen davada , ‘kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde kabul etmek veya bulundurmak’ suçundan 2 yıl hapis cezası istenen ünlü oyuncuya indirim uygulanarak cezası 10 aya indirildi.

Nehir Erdoğan'a uyuşturucu kullanmaktan 10 ay hapis cezası
 Nehir Erdoğan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ceza ile ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Erdoğan 5 yıl içerisinde suç işlemezse ceza verilmemiş sayılacak.


Nehir Erdoğan beraatini istedi

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya 2 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Nehir Erdoğan da katıldı. Mahkemede ilk kez ifade veren Erdoğan, Türkiye sınırlarında hiç uyuşturucu kullanmadığını belirterek, “Amsterdam’da bir kere denedim. Türkiye’de kullanmadım. Buna yönelik iddialar doğru değildir. Uyuşturucu kullanmıyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Duruşmanın görüldüğü İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, dosyayı karara bağlayarak Erdoğan’ı önce uyuşturucu kullanmak suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından indirim uygulayarak 10 ay hapis cezasına çevirdi. Sonra da hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 Nehir Erdoğan kimdir?

İlk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümüne girdi ve burayı bitirdi. Ardından yine aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü okudu. Erdoğan kısa bir süre için ABD'de yaşamış, daha sonra Yabancı Damat dizisi için Türkiye'ye geri dönmüştür. Bugüne kadar çeşitli televizyon kanallarında oyunculuk ve sunuculuk yapmış; filmlerde rol almıştır.Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327