Nevşehir Belediyesi İtfaiyesi Geçen Yıl 93 Yangına Müdahale Etti

Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Nevşehir kent merkezi başta olmak üzere merkez ilçeye bağlı belde ve köylerinde meydana gelen toplam 93 yangına müdahalede bulundu.Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü...

Nevşehir Belediyesi İtfaiyesi Geçen Yıl 93 Yangına Müdahale Etti
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde Nevşehir kent merkezi başta olmak üzere merkez ilçeye bağlı belde ve köylerinde meydana gelen toplam 93 yangına müdahalede bulundu.
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2014 yılı içerisinde meydana gelen 37 arazi yangını, 17 araç, 15 mesken, 6 işyeri, 4 baca, 3 kömürlük ve samanlık, 2 lastik,1 hurdalık ve 8 de diğer yangınlar olmak üzere toplam 93 yangına müdahalede bulundu.
Meydana gelen yangınlarda arazi yangınları ilk sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi arazi yangınlarındaki ciddi anlamdaki düşüşler yaşanırken, Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri toplam 37 arazi yangınının söndürülmesini sağladı.
Yangının Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait 110 Alo İtfaiye ihbar hattına iletilmesinin ardından ekipler, 2.5 dakika ile 5 dakika arasındaki zaman aralıklarında müdahalede bulunarak zamana karşı da ciddi sınav verirken meydana gelen yangınların en az hasarlı bir şekilde atlatılmasında da önemli rol oynadı.
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ayrıca, geçen yıl meydana gelen 24 trafik kazasına da müdahalede bulunarak, kaza kırım aracı vasıtasıyla araçlarda sıkışan yaralıların en kısa süre içerisinde sağlık kuruluşlarına naklinin de sağlanması için çaba harcadı.
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yine 2014 yılı içerisinde kent merkezindeki ilköğretim, orta öğretim kurumlarının yanı sıra çeşitli kuruluşlarla işbirliği halinde yangında alınması gerekli önlemlere ilişkin olarak çeşitli kurtarma tatbikat yaparken, uzman personelleriyle resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde eğitim çalışması yaptı ve öğrencilere olası yangınlar karşısında yapılacak çalışmalar konusunda bilgilendirmede bulundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327