Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kılıç:

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramının, Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya gösteren ve kaderini değiştiren bir gün olduğunu söyledi.Rektör Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı...

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kılıç:
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramının, Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya gösteren ve kaderini değiştiren bir gün olduğunu söyledi.
Rektör Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirterek Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birbirine kenetlenmiş Türk Milletinin, büyük zorluk ve yokluk içerisinde verdiği mücadeleyle adeta destan yazdığını ve kazanılan bu zaferin, “İstiklal Mücadelemizi” taçlandırarak milletimizin adını tarihe altın harflerle yazdırdığını kaydetti. Kılıç: “Yüce milletimiz, 30 Ağustos’ta kendisini esaret altına almak isteyenlere sarsılmaz bir azim ve yüksek bir iradeyle karşı koymuş; her şeyin bittiği sanılan bir dönemde zaferini tüm dünyaya ilan etmiştir. Ortaya konulan bu emsalsiz zafer, milletimizin barış ve huzur içerisinde onurlu bir hayat sürmesinin yolunu açmıştır. Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere armağan eden ve Şanlı Bayrağımız altında özgürce yaşamamızı canları ve kanları pahasına sağlayan tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor; halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327