Nihatbaşoğlu Çevre Etkinliklerinde Birinci Oldu

Kilis’te Nihatbaşoğlu Okulu, çevre etkinlikleri kapsamında düzenlenen atık pil toplama yarışmasında birinci oldu.Kilis Belediyesi ve TAP tarafından gerçekleştirilen okullar arası atık pil toplama yarışmasında birinci Kilis Merkez NihatBaşoğlu...

Nihatbaşoğlu Çevre Etkinliklerinde Birinci Oldu
Kilis’te Nihatbaşoğlu Okulu, çevre etkinlikleri kapsamında düzenlenen atık pil toplama yarışmasında birinci oldu.
Kilis Belediyesi ve TAP tarafından gerçekleştirilen okullar arası atık pil toplama yarışmasında birinci Kilis Merkez NihatBaşoğlu Okulu, 2. Mercidabık Ortaokulu ve 3. Ünlükahraman Anaokulu oldu. Yarışmada birinci olarak yazıcı kazanan NihatBaşoğlu Okulu’na ödülü Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara tarafından takdim edilirken, dereceye giren diğer okullara satranç takımı hediye edildi.
Nihat Başoğlu Okulu Müdürü Mehmet Ali Olgaç, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek istediklerini dile getirerek, “Bu nedenle Çevre etkinlikleri kapsamında sokak sokak gezerek öğrencilerimiz , öğretmenlerimiz çöp ve pil toplamışlardır. Fen dersleri öğretmeni Uğur Taşçıkara büyük fedakarlık göstererek kampanyayı en iyi şekilde yürütmüştür. Ayriyeten bir ufak kalem pil dört metrekare toprak kirletir ve bu toprağı üretim yapamaz duruma getirir . Pillerin içerisinde içeren tüm maddelerin zararı kimi gün öldürücü boyuta ulaşabilir, toprağa karışarak hayvanların yediklerinden veya sulardan insan vücuduna karışır. Gün içerisinde bu etkiler halk üstünde de görülür. Atık pillerin neden olduğu hastalıklar en başında nörolojik bozukluklar, merkezi öfke sistemi hastalıkları , kanser, böbrek ve karaciğer hastalıkları gelir. Bu nedenle pilleri çöpe atmıyor toplayarak pil toplama merkezine gönderiyoruz. Verilen hediyelerde öğrenci ve öğretmenlerimiz için motivasyon yaratmaktadır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327