O paralar bayram sonrası cepte...

Emekliler promosyonda muradına eriyor. Bakan Soylu açıkladı: Çalışma tamam. Üç aşağı beş yukarı her şey belli. Çok güzel bir formülümüz var. Hükümetimize sunduktan sonra detayları kamuoyuyla paylaşacağız.

O paralar bayram sonrası cepte...
11 milyona yakın emeklinin beklediği haber geldi. Emeklilere de memurlar gibi banka promosyonu ödenmesi için yapılan çalışma tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasında yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan çalışma kısa süre içerisinde hükümete sunulacak, ardından detayları açıklanacak. Takvim'de yer alan habere göre ödemelerin de bayram sonrasında başlaması bekleniyor. Böylece emekliler, maaşlarının yattığı bankalardan promosyon alarak ek gelire kavuşacak.


TÜM KURUMLARLA GÖRÜŞTÜK

Konuyla ilgili müjdeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu verdi. Bakan Soylu, emeklilerin merakla beklediği promosyon için çalışmaları tamamladıklarını söyledi. Tüm bankalarla ve PTT dahil tüm kurumlarla görüştüklerini belirten Soylu, şu bilgileri verdi: "Üç aşağı beş yukarı her şey belli. Hedefimiz iki bayram arasında bu işi bitirmekti ama beceremedik. Hazırlıklarımız tamam, fırsatını bulduğumuz ilk anda hükümetimize çalışmamızı sunacağız. Bankaların asgari olarak kabul ettikleri var, bizim istediğimiz var. Buna ait çok güzel bir formülümüz var. Bunu hükümetimize arz ettikten sonra kamuoyuyla paylaşacağız."

BEKLENEN FORMÜL

Promosyonun detayları merak edilirken; Bakan Soylu, daha önce, emekli aylıklarına göre kademelendirme yaptıklarını söylemişti. Eğer çalışma bu şekilde tamamlanmışsa, her bir kademe için bir promosyon tutarı belirlenecek. Emekli maaşına göre hangi kademeye giriyorsa, orası için belirlenen promosyonu alacak. Banka, maaşı yüksek olana daha fazla promosyon verecek. Promosyonda yıllık tutarın ise 150 ile 300 lira arasında olması, 3 yıllık promosyonun toplu ödenmesi beklentisi hakim...

 
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
saniye sahin.
saniye sahin. - 3 yıl Önce

Bunada sukur.gercekten cok ihtiyacimiz var.kendimi ornek verirsem.bir bayan icin evimi gecindirmekte.cok zorlaniyorum.evim kira esim agar hasta emekliden baska gelirim yok.kizimi evlendirdim.dugunu tabikinde borclan yaptim.simdi hepsini emekli parasinlan toparlamaya calisiyorum.bana ilc gibi gelecek bu para.su borclarimi odemeyi dusunuyorum.Allahim herkesin yardimcisi olsun.bir bayan olarak evimin gelirinden baska hic birsey dusunemiyorum.esim hasta oldugu icinde calisamiyorum.Allahim zor durumda olanlarin yardimcisi olsun.amin.

nurcan
nurcan - 3 yıl Önce

Nede çok para sanki. Çok önemli bizi dile ci ettiler biz zaten alismissiz.acliga

SIRADAKİ HABER

banner321

banner327