Ödemiş’te Budama Zamanı

Ödemiş Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle ağaçlarda budama işlemi başlattı. Ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirmek, sağlıklı kılmak ve çiçeklenmenin kalitesini artırmak amacıyla yaklaşık iki aydır hummalı bir şekilde çalışan...

Ödemiş’te Budama Zamanı
Ödemiş Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle ağaçlarda budama işlemi başlattı. Ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirmek, sağlıklı kılmak ve çiçeklenmenin kalitesini artırmak amacıyla yaklaşık iki aydır hummalı bir şekilde çalışan Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda, parklarda, okul bahçelerinde bulunan ağaç ve çalı grubu bitkilerin budanması ve türüne göre bakımını gerçekleştiriyor.
Belediye tarafından yapılan açıklamada “Genel olarak ıhlamur, akasya, sophora, palmiye, oya, çınar ağaçlarının hakim olduğu cadde ve sokaklarımızda her gün iki ayrı ekip çalışıyor. Yapılan çalışmalar kapsamında Süleyman Demirel, Zafer, Anafartalar, Atatürk, İnönü, Akıncılar ve Kuvvetli mahallelerindeki ağaç ve bitkilerin budama ve bakım işlemleri tamamlandı. Kent merkezindeki mahallelerde çalışmaların tamamlanmasının ardından merkeze uzak olan mahallelerde de ağaçların budama ve bakımı yapılacak” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327