Öğretmenlere zam müjdesi!

2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında, uzun süredir beklenen kurs ücretlerine zam gerçekleştirildi.

Öğretmenlere zam müjdesi!

Uzun süredir gündemdeki yerini koruyan "hafta sonu kurslarındaki ek ders ücreti arttı mı, artacak mı" sorusuna müjdeli cevap geldi. Torba yasa kanun teklifinde bulunan ve daha öncelerinde de belirtildiği gibi torba yasanın çıkmasıyla beraber iki katına çıkması beklenen hafta sonu ek ders ücretlerinde artış gerçekleşti.

İKİ KATI DERS ÜCRETİ


Böylece artık öğretmenler hafta sonu kurslarında iki katı ek ders ücreti alacak. TBMM'de kabul edilen torba yasada yer alan maddeye göre Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere ek dersleri yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

"Ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek."

ÖĞRETMENLERİN HAFTA SONU KURSLARINA İLGİSİ ARTACAK

Özellikle büyükşehirler ve ilçe merkezine yakın olan taşralarda yaşanan hafta sonu kurslarında öğretmenlerin geçerli sebeplerden dolayı ilgisi oldukça az kalmış, buradaki öğrenciler öğretmen yetersizliği nedeniyle bu kursdan faydalanma imkanı kısıtlı olarak elde etmişti. Kursun açıldığı andan itibaren öğrenci ve velilerden büyük ilgi alınmış ancaköğretmenlere bu kurslarda verilen ücretin yetersiz olması nedeniyle ilgisi oldukça az olmuştu. Bu nedenden dolayı hafta sonu kurslarında görevli olacak öğretmenlik ek dersi yaklaşık olarak 18 lira olacak, dolayısıyla öğretmenlerinde bu kurslara ilgisi artacak.


Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
celalettin
celalettin - 4 yıl Önce

bu zammın ek ders birim ücretine yapılması ve bütün öğretmenleri kapsaması gerekirdi, haksızlık iyice artmış oldu.

k
k - 4 yıl Önce

ne güzelll

Haydar
Haydar - 4 yıl Önce

memurlar hariç herkese zam

BKESEN
BKESEN - 4 yıl Önce

haklısınız. sabah altı akşam altı, görev yapan müdür yardımcıları var.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327