Öğretmenleri Arınç’ın Okul Yıllarını Anlattı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Manisa Lisesi’nde okuduğu dönemlerde öğretmenliğini yapan Vaide Altınok ve Adnan Başoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, öğretmenleri Arınç’ın...

Öğretmenleri Arınç’ın Okul Yıllarını Anlattı
Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Manisa Lisesi’nde okuduğu dönemlerde öğretmenliğini yapan Vaide Altınok ve Adnan Başoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, öğretmenleri Arınç’ın okul yıllarını anlattı.
İlk ziyaret Şehzadeler ilçesi 1. Anafartalar Mahallesi’nde ikamet eden 91 yaşındaki Vaide Altınok’a gerçekleştirildi. Sıcak bir ortamda yapılan ziyarette Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın okul yıllarını anlatan öğretmeni Vaide Altınok, "Bülent Arınç, son derece saygılı, efendi biriydi. Ne sorsanız hemen cevap verirdi. Hiçbir şeyini aksatmazdı. Zaman zaman buraya da geldi. Ben hep söylerdim derslerde, sizin aranızdan milletvekilleri, başbakanlar, cumhurbaşkanları da çıkar. Öğrencilerim arasında seçkin bir öğrenciydi. Terbiyesi, efendiliği ve saygısıyla beğenirdim" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un ikinci durağı ise yine Arınç’ın Karaköy semtinde ikamet eden 86 yaşındaki bir diğer öğretmeni Adnan Başoğlu oldu. Başoğlu, Altınsoy ve beraberindekileri ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek, Arınç’ın öğrencilik yıllarında yaşadığı hatıraları anlattı. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da kendisini kabul eden her iki öğretmene de teşekkür ederek, Bülent Arınç ve sınıf arkadaşlarının da yer aldığı tablo halindeki resmi, öğretmenlere hediye etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327