OKUL SPORLARININ ADRESİ ÖDEMİŞ OLDU

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri kapsamında, Ödemiş ilçesindeki spor tesisleri çok sayıda müsabakaya ev sahipliği yaptı.Ödemiş ilçesi, farklı spor dallarının merkezi haline geldi. Küçük...

OKUL SPORLARININ ADRESİ ÖDEMİŞ OLDU
İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri kapsamında, Ödemiş ilçesindeki spor tesisleri çok sayıda müsabakaya ev sahipliği yaptı.
Ödemiş ilçesi, farklı spor dallarının merkezi haline geldi. Küçük Menderes havzasındaki okulların farklı dallarda çıkardıkları takımlar, Ödemiş ilçesinde mücadele verdi. İlçenin beş farklı spor dalında bölge merkezi olduğuna dikkati çeken Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, eğitim yılının ilk döneminin bu faaliyetlerle yoğun geçtiğini ifade etti.
Cebeci, "Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen okul sporları ilimizde de çok yoğun bir şekilde devam etmektedir. Okul Sporları bünyesinde aerobik, atıcılık, atletizm/kros, badminton, basketbol, bisiklet, bocce, jimnastik, dart, eskrim, futbol, futsal, güreş, halk oyunları, halter, hentbol, hokey, işitme engelliler, judo, kano, karete, kayak, kürek, masa tenisi, okçuluk, oryantiring, oyun, satranç, taekwondo, tenis, voleybol, wushu, yelken ve yüzme gibi spor dallarında müsabakalar yapılmaktadır. İzmir ilimizde okul sporları için ilçeler belli gruplara ayrılarak bölgeler oluşturulmuştur. Okul sporları bünyesinde Ödemiş basketbol, futbol, futsal, masa tenisi ve voleybol branşlarında bölge olarak belirlenmiştir. Kızlar ve erkekler olmak üzere küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde müsabakalar devam etmektedir. Ödemiş’in bölge olarak belirlenmesinde spor salonumuzun tadilattan geçerek müsabaka oynanması için elverişli duruma gelmesinin büyük bir etkisi vardır. Diğer spor dallarında da müsabakaların Ödemiş’e alınması için okullarımızın katılımlarının fazla olması etkili olacaktır. Ödemiş’in bölge olmasında hem okullarımız hem de sporcularımız memnun olmuşlardır" dedi.
Cafer Cebeci, sözlerini şöyle sürdürdü:
"27 Aralık Atatürk Koşusu atletizm/kros müsabakalarında dereceye giren okullarımızda İzmir’de yapılacak olan atletizm/kros müsabakalarına katılıyor. Okul takımlarımızın Ödemiş’te oynanan müsabakalar sonucunda başarılı olarak İzmir’deki müsabakalara katılması Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak bizleri sevindirmiştir. Ödemiş Spor Salonu’nda Okul Sporları ikinci dönemde de devam edecektir. Ödemişli vatandaşlarımızı okul sporlarında ve diğer bütün turnuvalarımızda yapılan müsabakalarda gençlerimizi desteklemek için salonumuza bekliyoruz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327