Ölümüne Ekmek Parası Kazanıyor

Geçim sıkıntısı çeken aile reisleri çocuklarına ekmek götürebilmek için her türlü tehlikeyi göze alıyor. Geçimini ağaç budayarak geçiren 4 çocuk babası Bedri Ekinci 10 metre yükseklikteki ağaçlara tırmanarak ölüme meydan okuyor.Yaptığı...

Ölümüne Ekmek Parası Kazanıyor
Geçim sıkıntısı çeken aile reisleri çocuklarına ekmek götürebilmek için her türlü tehlikeyi göze alıyor. Geçimini ağaç budayarak geçiren 4 çocuk babası Bedri Ekinci 10 metre yükseklikteki ağaçlara tırmanarak ölüme meydan okuyor.
Yaptığı işte hiçbir güvenlik önlemi olmadan ağaçlara tırmanan ve budama yapan Ekinci sonbahar aylarında para kazanmak için ağaç budadığını söyledi. Tırmandığı ağaç yüksekliklerinin 15 metreye kadar çıktığını söyleyen Ekinci, “Yaptığım işin tehlikeli olduğunu biliyorum. Ama çocuklarıma ve aileme bakmak zorundayım. Köyde yaşadığım için budama işinden anlıyorum. Bana rahat geliyor ancak bazı ağaçların yüksekliği ister istemez beni korkutuyor” dedi.
EKİNCİ, TARZAN RIFKI OLARAK TANINIYOR
Batman merkezde sonbahar aylarında ağaçlara tırmanarak budama yapan Bedri Ekinci çevrede Tarzan Rıfkı olarak tanınıyor. Yüksek ağaçlara tırmanan Ekinci’yi gören çevredeki vatandaşlar, hiçbir güvenlik önlemi almadan ağaçlara tırmanmanın çok tehlikeli olduğunu söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327