ONKOLOJİ HASTANESİ’NDEKİ ÇOCUKLARIN KARNE SEVİNCİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Onkoloji Hastanesi Pediatrik Hematoloji Bilim Dalı’nda tedavi gören çocuklar, yatak başı eğitimlerinde ve Hastane Sınıfı’nda almış oldukları eğitimin yarıyılında karne sevinci yaşadı.Gaziantep Onkoloji...

ONKOLOJİ HASTANESİ’NDEKİ ÇOCUKLARIN KARNE SEVİNCİ
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Onkoloji Hastanesi Pediatrik Hematoloji Bilim Dalı’nda tedavi gören çocuklar, yatak başı eğitimlerinde ve Hastane Sınıfı’nda almış oldukları eğitimin yarıyılında karne sevinci yaşadı.
Gaziantep Onkoloji Hastanesi’nden Sorumlu Başhekim Doç. Dr. Mesut Özkaya, okul öncesi ve ilköğretim çağındaki eğitime ihtiyacı olan, sağlık problemi nedeniyle örgün eğitimini hastane sınıfında alan tüm çocukları kutladığını belirterek, “lösemili çocukların almış olduğu bu karneler aynı zamanda tüm hastane çalışanlarının emeğinin karşılığıdır” dedi.
Hastane sınıfında görev yapan sınıf öğretmenleri Nesibe Gerek ve Ali Saman, eğitim alan çocuklara okul öncesi ve ilköğretim 1. 2. 3. ve 4. kademe olmak üzere eğitim verdiklerini, yatak başı eğitimlerde ise çocukların birer saat ders aldıklarını ifade etti. Hastane idarecileri ve öğretmenleri tarafından 30 çocuğa karne verilerek çocukların okul ortamından ayrı kalmamasının mutluluğu fotoğraflandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327