Organları 3 Kişiye Hayat Verecek

Çanakkale’de beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 77 yaşındaki Halit Güden’in organları 3 kişiye hayat verecek.5 gün önce beyin kanaması geçiren 77 yaşındaki Halit Güden, yakınları tarafından Çanakkale Devlet Hastanesi’ne...

Organları 3 Kişiye Hayat Verecek
Çanakkale’de beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden 77 yaşındaki Halit Güden’in organları 3 kişiye hayat verecek.
5 gün önce beyin kanaması geçiren 77 yaşındaki Halit Güden, yakınları tarafından Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada 5 gün süreyle yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Güden’in beyin ölümü gerçekleşti. Çanakkale Organ Nakil Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, Güden’in ailesiyle görüştü. Yakınları, Güden’in organlarını bağışlama kararı aldı. Ardından, Halit Güden’in iki böbreğiyle karaciğeri, başka hastalara nakledilmek üzere alındı.
Hiç sigara ve alkol kullanmadığını, kendisine çok iyi baktığı için Güden’in organlarının da oldukça sağlıklı olduğunu söyleyen Dr. Azem Ülkü, “Yaş dediğimiz şey sadece takvimle olmuyor demek ki. Bazen 25-30 yaşındaki hastaların organları başkalarına yarayamayacak şekilde kötü olabiliyor ama Halit Bey kendisine çok iyi bakmış. 77 yaşında olmasına rağmen organları gerçekten çok iyi durumdaydı. Halit Bey’in bir böbreği ve karaciğeri Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde iki hastaya, diğer böbreği de Özel Acıbadem Hastanesi’ndeki bir hastaya nakledilecek. Ailesini de kutluyorum. Büyük bir duyarlılık gösterdiler. Biz kendilerine beyin ölümü gerçekleştiğinde ne yapmak istediklerini sorduk, onlar da, ‘Ne yapmamız gerekiyorsa hazırız’ dediler. Bu sayede 3 hasta sağlığına tekrar kavuşacak” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327